02634027070

02634027071

LOCATION

البرز - فردیس - بین فلکه دوم و سوم - مابین خیابان 25 و 27

ارتودنسی بزرگسالان

ارتودنسی بزرگسالان

آنچه در این نوشته خواهید خواند:

ارتودنسی بزرگسالان

ارتودنسی فقط برای کودکان و نوجوانان نیست. در مطب ما بسیاری از بیماران تحت درمان ارتودنسی بزرگسال هستند. هیچ کس برای درمان ارتودنسی خیلی پیر نشده است. بزرگسالان به بسیاری از دلایل مشابه کودکان به دنبال درمان ارتودنسی هستند. برای دستیابی به لبخندی صاف و سالم هرگز دیر نیست.

برخی از بزرگسالان در دوران کودکی دارای مشکلات ارتودنسی بودند اما تاکنون قادر به اصلاح آنها نبودند. کسانی که در دوران کودکی تحت درمان بودند ، ممکن است در بزرگسالی به دلیل عود یا محدودیت در درمان اولیه نیاز به درمان بیشتری داشته باشند.

فواید ارتودنسی بزرگسالان

بزرگسالان از بسیاری جهات می توانند از درمان ارتودنسی بهره مند شوند. که شامل مواردزیر می باشد :

  • دندان ها را مرتب کنید تا لبخند زیبایی و زیبایی بیشتری را در صورتتان ایجاد کنید.
  • مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را بهبود ببخشید و ساده کنید ، مخصوصاً برای دندانهای شلوغ یا روی هم افتاده. درمان زود هنگام می تواند اصلاح مشکلات قابل توجهی را شروع کند ، از بروز مشکلات شدیدتر جلوگیری کند و درمان های آینده را ساده کند.
  • غذاخوردن و جویدن بهتر وراحت تری ایجاد کنید.
  • جای دندان های از دست رفته را پر کنید.
  • فاصله بین دندان ها را ببندید.
  • جراحی فک برای اصلاح مغایرت فک بالا و پایین.
  • ظاهر بریس ها.

بسیاری از بزرگسالان نگران ظاهر بریس ها هستند. غالباً ، برای درمان بزرگسالان می توان از ( جایگزین نامرئی برای بریس ها ) استفاده کرد. این فناوری شامل ترازهای متحرک واضح است که از طریق تصویربرداری پیشرفته 3D برای تراز کردن دندان ها ساخته شده است. برای مشکلات شدیدتر ، ما می توانیم از براکت های سرامیکی شفاف به جای فلز استفاده کنیم.

آیا ارتودنسی درد دارد؟

درمان ارتودنسی برای بزرگسالان بیش تر از کودکان ناراحت کننده نیست. بزرگسالانی که تحت درمان ارتودنسی قرار دارند همان میزان درد را که کودکان گزارش می کنند دراند ( اگرچه بزرگسالان تمایل بیشتری دارند تا درباره درد دندانهایشان ناشی از فشار اولیه ارتودنسی به ما بگویند ).

به طور معمول ، دندان ها بین ( 12 – 24 ) ساعت پس از تنظیم ارتودنسی با درد همراه هستند که این درد طی 3 تا 5 روز از بین می رود. مدت زمان درمان و طول دوره درمان ارتودنسی بسته به شرایط بیمار دارد. به طور متوسط ممکن است بین 15 تا 18 ماه با استفاده از بریس به پایان برسد و طول بکشد.

چرا به دنبال درمان ارتودنسی هستیم؟

اینکه چند سال سن دارید تا دندان های خود را ارتودنسی کنید اصلا مهم نیست چون در هر سن و سالی می توان این کار را انجام داد ، در حال حاضر حدود 25٪ از بیماران ارتودنسی بزرگسال هستند. متخصص ارتودنسی ما تعداد زیادی درمان های ارتودنسی را ارائه می دهد شما می توانید درمانی را پیدا کنید که با نیازها و خواسته های شخصی شما مطابقت داشته باشد.

علاوه بر بریس های فلزی ، گزینه های دیگری نیز در دسترس است تا بتوانید همزمان با درمان ارتودنسی ظاهر طبیعی و حرفه ای خود را حفظ کنید. در طول معاینه اولیه شما تمام گزینه های درمانی بررسی می شود و به شما مشاوره می دهیم تا موردی را که برای نتیجه مطلوب نیاز دارید انتخاب کنید.

هزینه ارتودنسی

هزینه درمان ارتودنسی بزرگسالان به همان روش درمان کودک یا نوجوان تعیین می شود. بر اساس شدت مشکل ، پیچیدگی اصلاح ، وسایل مورد استفاده و مدت زمان اصلاح بستگی دارد. برای به دست آوردن لبخندی که همیشه می خواستید هرگز دیر نیست ، می توانید به راجتی در کلینیک حکیم مشکل دندان های خود را برای همیشه حل کنید.

سن هرگز نباید عامل مهار کننده کسانی باشد که می خواهند مشکلات دندانی خود را اصلاح کنند. کج شدن دندان ها می تواند در هر زمان در بزرگسالی اتفاق بیفتد ، خصوصاً به دلیل درمان ناقص ارتودنسی در دوران نوجوانی ، از دست دادن لثه یا استخوان و از بین رفتن دندان ها. بزرگسالان به طور کلی گزینه های بیشتری برای اصلاح و صاف کردن دندان ها دارند.

اگرچه این روش به خودی خود دردناک نیست ، اما بیماران ممکن است کمی احساس ناراحتی کنند. ممکن است زبان و گونه آنها بر روی سیم ها کشیده شود و باعث درد یا حساسیت جزئی شود. ممکن است حدوداً یک هفته طول بکشد تا بالاخره به داشتن بریس عادت کنید که اصلا چیز عجیبی نیست و کاملا عادی است. همچنین برای تمیز کردن نیازی به برداشتن منظم ندارند.

نتیجه گیری

انواع مختلفی از درمان های ارتودنسی برای بزرگسالان در دسترس است ، از بریس های سنتی گرفته تا ترازهای واضح . امروز برای کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره با متخصص ارتودنسی ما تماس بگیرید. بیشتر بیماران درک می کنند که لبخند صاف تر از زیبایی برخوردار است. با این حال ، همه نمی دانند که دندان های صحیح تراز شده می توانند به بهبود سلامت و عملکرد دهان و دندان شما نیز کمک کنند.

درمان ارتودنسی می تواند به شما کمک کند تا از پوسیدگی شدید دندان ، از دست دادن لثه و استخوان ، درد و ساییدگی نامنظم مینای دندان جلوگیری کنید. برای کسب اطلاعات در مورد مزایای درمان ارتودنسی بزرگسالان به سایت ما مراجعه کنید ، همچنین برای راهنمایی و مشورت بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

امیدواریم که این مطلب ( ارتودنسی بزرگسالان ) مورد رضایت شما عزیزان واقع شده باشد. برای دیدن مطالب بیشتر به سایت کلینیک حکیم مراجعه مراجعه کنید.