02634027070

02634027071

LOCATION

البرز - فردیس - بین فلکه دوم و سوم - مابین خیابان 25 و 27

لمینیت دندان

لمینت دندان در فردیس

آنچه در این نوشته می خوانید:

لمینت دندان در فردیس

یکی از عوامل مهم که روی زیبایی چهره تاثیر بسیاری دارد، داشتن یک لبخند زیبا و جذاب است. اما افرادی هتند که دندان های بد شکل و نامرتب دارند و معمولا به این افراد توصیه می شود برای زیبایی دندان ها و در نتیجه زیبایی چهره شان از روش های لمینیت دندان استفاده کنند.

لمینیت لایه یا ماده ای از مواد همرنگ دندان هاست که به منظور اصلاح فرم، شکل، رنگ و حتی طول دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. لمینیت حتی می تواند برای بستن فاصله بین دندان ها و همچنین درمان دندان های شکسته به کار رود. در این صورت، فرد می تواند لبخند و چهره ای جذاب و زیبا داشته باشد.

روش های مختلفی برای لمینت کردن دندان ها وجود دارد؛ که عبارتند از:

 1. لمینیت سرامیکی
 2. لمینیت کامپوزیتی

این دو روش از لحاظ جنس و ساخت متفاوت هستند.

تفاوت ها

لمینیت کامپوزیتی از لمینیت سرامیکی ارزان تر است و ثبات رنگ کمتری نسبت به نوع سرامیکی دارد. اما یکی از ویژگی ها و در واقع مزیت های مهم این نوع لمینیت این است که در این روش دندان فرد کمتر تراش می یابد.

اما لمینیت سرامیکی که با دوام تر و مقاوم تر است. همچنین ثبات رنگ بیشتری داشته و ظاهرش نیز نسبت به لمینیت کامپوزیتی زیباتر است.

لمینت دندان چگونه است؟

همانطور که گفته شد، لمینیت یکی از روش های زیبایی دندانپزشکی است که به اصلاح رنگ دندان ها و پر شدن فاصله بین آنها کمک می کند. معمولا این روش برای افرادی که دندان های سالم دارند توصیه نمی شود زیرا در هر بار که دندان ها لمینیت می شوند، لایه نازکی از دندان ها تراشیده می شوند. در هر بار که مقداری از دندان ها تراشیده شود، عمر دندان ها کوتاه تر شده و به مرور زمان، آسیب های مختلفی در دندان ها ایجاد می شود که ممکن است دندان ها به عصب کشی، پر کردن و یا حتی کشیدن نیاز داشته باشند.

لمینیت چقدر طول می کشد؟

در نتیجه، می توان گفت لمینیت یک درمان ثابت و طولانی مدت نیست. در صورتی که می خواهید برای سفید شدن و زیبایی دندان ها به گذاشتن لمینیت روی آنها اقدام کنید، باید توجه داشته باشید که عمر لمینیت ها دائمی نیست و پس از مدتی باید مجددا دندان های خود را لمینیت کنید. به همین علت، این روش زیبایی دندان ها برای افرادی که دندان های سالم داشته و یا بین 17 تا 30 سال سن دارند، معمولا توصیه نمی شود.

 

لمینت به چه افرادی پیشنهاد نمی شود؟

همانطور که گفته شد، لمینیت برای تمامی افراد توصیه نمی شود. در نتیجه، بهتر است بدانید لمینیت به چه افرادی پیشنهاد نمی شود؟

برخی از افراد، با مشاهده لمینیت های اطرافیان خود ترغیب می شوند که دندان های خود را لمینیت کنند و این یک امر بدیهی است؛ زیرا لمینیت منجر به زیباتر شدن دندان ها و چهره افراد می شود. اما بهتر است تا زمانی که مشکلی برای دندان ها به وجود نیامده است، از لمینیت کردن آنها جلوگیری شود.

مشکلات مختلفی می تواند در طول لمینیت کردن دندان ها به وجود بیاید. به عنوان مثال، در صورتی که پزشک متبحر نباشد و لمینیت به درستی انجام نشود، فرد با عوارض جانبی آن مواجه خواهد شد. در این صورت امکان دارد که عصب دندان ها از بین رفته و در این صورت دندان ها به سرما و گرما حساس می شوند

علاوه بر آن، انجام لمینت به افرادی که شرایط زیر را دارند، توصیه نمی شود:

 • افرادیکه عادت دندان قروچه دارند.
 • افرادی که بیش از اندازه از ترشی و یا هرگونه مواد اسیدی استفاده می کنند.
 • افرادی که به بیماری های مفصلی مبتلا هستند.
 • افرادی که بهداشت دندان ها و دهان خود را رعایت نمی کنند.

انجام درمان زیبایی لمینیت مستلزم استفاده منظم از نخ دندان و مسواک است و در غیر این صورت، لمینیت در مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

افرادی که مینای دندانشان بیش از حد ساییده شده است و به عبارتی، بافت مینای دندانشان کافی نیست، می توانند از روکش دندان به جای لمینیت استفاده کنند. افرادی می توانند از روش لمینیت برای زیبایی استفاده کنند، که دندان های دو رنگی و یا کجی داشته باشند. همچنین افرادی که طول دندان هایشان کوتاه است، قسمتی از دندان هایشان ساییده شده است و یا به عبارتی، دندان هایشان هم ردیف یکدیگر نیست، می توانند دندان هایشان را با استفاده از این روش زیبا کنند.

مزایای لمینت کردن دندان ها

لمینت کردن دندان ها، مزایای بسیاری دارد که این مزایا عبارتند از:

 • لمینیت کردن دندان ها بدون نیاز به بی حسی انجام می شود.
 • این درمان تنها در 2 جلسه قابل انجام است.
 • لمینیت کردن دندان ها را زیبا کرده و به جذابیت چهره افراد می افزاید.
 • رنگ پذیری بسیار کمی دارد.
 • مواد لمینیت دوام و مقاومت بسیار بالایی دارند.

معایب و عوارض انجام لمینیت

 • رنگ و شکل لمینیت قابل تغییر نیست.
 • هزینه لمینیت بالا است.
 • لمینیت در صورت شکستگی، باید تعویض شود.
 • انجام لمینیت نیاز به دقت و تبحر بالایی دارد و در صورتی که کمترین اشکالی ایجاد شود، عمر لمینیت ها کاهش پیدا می کند.
 • لمینیت روی دندان های پرکرده و بیش از حد پوسیده انجام نمی شود.

نتیجه گیری

در نتیجه، انجام درمان زیبایی لمینیت به علت دقت و تبحر بالایی که نیاز دارد، بهتر است که توسط یک متخصص دندانپزشکی و یا یک دندانپزشک باتجربه و ماهر انجام شود تا فرد با عوارض جانبی این درمان، در طول زمان، مواجه نشده و لمینیت دوام بیشتری داشته باشد.

می توانید با ما تماس بگیرید تا درباره دندان های خود مشاوره دریافت کنید ، امیدواریم که این مطلب ( لمینیت دندان ) مورد رضایت شما عزیزان واقع شده باشد. برای دیدن مطالب بیشتر به سایت کلینیک حکیم مراجعه کنید.