02634027070

02634027071

LOCATION

البرز - فردیس - بین فلکه دوم و سوم - مابین خیابان 25 و 27

موم ارتودنسی

موم ارتودنسی

آنچه در این نوشته خواهید خواند:

موم ارتودنسی چیست؟

در حین مراقبت های ارتودنسی اولیه هنگام استفاده از سیم های ارتودنسی جدید برای دندان ها ، ممکن است برخی از ناراحتی های جزئی ناشی از مالیدن سیم ها بر روی بافت های نرم دهان خود داشته باشید. تا زمانی که به بریس های خود عادت کنید ، اصلا جای نگرانی نیست. می توانید از موم ارتودنسی برای برخورد نکردن بریس ها به دهان و زبان خود استفاده کنید.

در صورت نیاز به اصلاح کردن و استفاده راحت برای پوشاندن یک قسمت بیرون زده از بریس یا پروتزهای مصنوعی که شما را اذیت می کند موم را روی آن قسمت قرار دهید.

موم ارتودنسی یا همان واکس دندان ، می تواند پوششی موقت برای سطوح تیز داخل دهان شما باشد و به محافظت از بافت های نرم دهان کمک کند.

موم ارتودنسی را از کجا می توان تهیه کرد؟

از متخصصان ارتودنسی و یا در داروخانه ها در دسترس است و برای پوشاندن لبه های تیز یا خشن که ممکن است باعث تحریک دهان و زبان شما شود ، ساخته شده است. این ماده نرم ، غیر سمی می باشد و هر زمان که به آن نیاز داشتید به راحتی قابل استفاده است.

موم دندان یک راه حل مناسب است اما ، اگر بریس های شما آسیب دیده یا به طور ناگهانی برای شما دردناک تر شدند ، به متخصص دندانپزشک مراجعه کنید تا مشکل را برطرف کند.

موم ارتودنسی از چه موادی به دست آمده است؟

این ماده بیشتر از پارافین ، موم یا کارناوبا ساخته می شود. در دمای اتاق جامد است اما اگر آن را در دست بگیرید با گرمای دست شما نرم می شود. به سطح تیز داخل دهان شما می چسبد و یک سطح صاف ایجاد می کند.

استفاده اولیه موم دندان برای محافظت از مناطق حساس دهان مانند لثه ها ، لب ها و پوشش بریس ها است. هنگام استفاده معمولاً شفاف و غیرقابل مشاهده است. موم به طور کلی بدون طعم است ، برخی از انواع طعم دهنده هایی مانند نعناع ، گیلاس یا صمغ حباب اضافه می کنند.

موم برای چه استفاده می شود؟

اگر بریس دارید ، موم دندان می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. اگر براکت های سیمی شما به داخل گونه های شما مالیده شود و باعث ناراحتی شود ، پوشاندن لبه دندانه دار با موم می تواند باعث تسکین شود. یا فرض کنید یک براکت از بریس شما باز شود ، یا سیم از جای خود خارج شود.

ابتدا سعی کنید سیم برآمده را با نوک یک موچین به دندان خود فشار دهید و در موقعیت مطلوبی قرار دهید ، اما اگر هنوز احساس ناراحتی می کنید ، موم یک راه حل کوتاه مدت است.

به دلیل چارچوب فلزی که پروتزها را در جای خود نگه داشته است ، پروتزهای جزئی نیز می توانند باعث ناراحتی شوند. در این موارد می توانید قسمت های تحریک کننده چارچوب فلزی را با موم دندان بپوشانید.

آیا می دانید موم دندان همچنین می تواند برای دندان آسیب دیده کوتاه مدت تسکین دهد؟ برای دندان شکسته حتی می توانید از موم دندان استفاده کنید. این لبه های تیز دندان خرد شده یا شکسته را در حالی که منتظر قرار ملاقات دندانپزشک خود هستید می پوشاند.

نحوه استفاده از موم

موم دندانی محافظ لثه می باشد و نرم و بی ضرر است ، برای کودکان و بزرگسالانی که دارای بریس هستند کاملا مناسب می باشد. برای پوشاندن براکت ها و سیم های برآمده استفاده می شود. وقتی احساس خراشیده و ناراحت کننده سیم ها بیش از حد معمول شود ، موم دندان کمک می کند.

یا اینکه وقتی براکت یا سیم می شکند یا از جای خود جدا می شود ، استفاده از یک تکه موم می تواند مانع از نفوذ سیم های دردناک به لثه شود تا زمانی که متخصص ارتودنسی دندان ها و بریس شما را ببیند.

برای استفاده از موم این مراحل را دنبال کنید:

  • ابتدا باید مسواک بزنید و دستان خود را بشویید.
  • یک تکه موم کوچک ( به اندازه یک نخود فرنگی ) برداشته و با دستان تمیز آن را به صورت گلوله درآورید.
  • موم را در دستان خود نرم کنید و آن را صاف کنید.
  • آن را روی ناحیه تیز که می خواهید بپوشانید قرار دهید و فشار دهید تا بچسبد.
  • اگر موم پوسته شد یا جدا شد ، در صورت لزوم بیشتر استفاده کنید.
  • خوردن و آشامیدن به طور معمول هنگام استفاده از موم دندان بی خطر است. اگرچه مطلوب نیست ، اما در صورت افتادن و بلعیدن موم دندان ، جای نگرانی نیست ، زیرا هیچ ماده شیمیایی مضری ندارد.

نتیجه گیری

موم دندان یک راه حل عالی برای بسیاری از موارد تحریک دندان است ، اما به یاد داشته باشید که این یک راه حل موقتی است. اگر داخل دهان خود بریس تیز دارید ، حتماً در اسرع وقت به یک متخصص دندانپزشکی مراجعه کنید.

دندانپزشک می تواند یک روش درمانی مناسب را پیشنهاد کند و مراحل را برای یک تفکیک طولانی مدت بیان کند. موم دندان می تواند برای مسائل غیر منتظره دندانپزشکی ارزشمند باشد ، بهتر است مقداری از آن را همیشه داشته باشید.

امیدواریم که این مطلب ( موم ارتودنسی ) مورد رضایت شما عزیزان واقع شده باشد. برای دیدن مطالب بیشتر به سایت کلینیک حکیم مراجعه کنید.